Centrum podnikání a udržitelnosti

Navigace

Projekty

Realizujeme celou řadu aktivit, které jsou zaměřeny na rozvoj podnikatelského potenciálu, udržitelnost, udržitelné podnikání, společenskou odpovědnost  a navázání vhodných kontaktů. Níže představujeme jen naše hlavní vlajkové projekty.

Máme zkušenosti nejen s tuzemskými, ale i mezinárodními projekty. Projekty jsou charakteru od ryze výzkumných až po odborně vzdělávací. Na projektech spolupracujeme se spolehlivými partnery, od firemní až po neziskovou sféru. Ke všem našim projektům zaujímáme inovativní přístup. Naše nápady a projekty dotahujeme až do úspěšného konce. 

Je toho ale mnohem, mnohem víc, na čem se podílíme a jsme partnery. Abyste byli v kompletním obraze, sledujte naše facebookové stránky.

Máte zájem se podílet na našich projektech, nebo s námi vytvořit nový? Spojte se s námi.

 

Invest Day

Na zimu 2020 přidáváme ruku k dílu a rozjíždíme spolu s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích nové kolo soutěže podnikatelských nápadů Invest Day. Soutěž je určena všem studentům, absolventům Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Západočeské univerzity v Plzni. Dveře jsou otevřeny i zájemcům z vybraných středních škol. Jsme rádi, že můžeme být součástí! 

Workshopy na vybrané oblasti, mentoři z řad českého businessu v průběhu celé doby soutěže, soutěž o hodnotné ceny, cena za inovativnost, udržitelnost a celkový vítěz soutěže. To vše čeká na soutěžící.

Ukažte svůj nápad a povzneste ho na vyšší level! Jízdu nastupujeme v prosince 2020 a finišujeme v květnu 2021!

Business Date

Business Date je série tematických workshopů a setkání se zajímavými hosty. Na business rande se účastníci seznámí a vyzkouší  si celou řadu aktivit, které jim pomohou při jejich podnikatelských ambicích.

Témat je opravdu hodně, namátkou jsme probírali třeba možnosti financování business nápadu prostřednictvím crowdfundingové kampaně ve spolupráci s Hithit, nebo jak správně "pitchovat" svůj projekt. Vytvořit správnou prezentaci a umět "pitchovat" je totiž věda. Naposledy nám s tím pomáhala Julianne Carlin, absolventka Babson College (#1 na výuku podnikání v USA).

Někdy se zas pro změnu jdeme podívat, jak to vypadá v podnikatelském inkubátoru/vědeckotechnickém parku.

Zajímá Vás konkrétně nějaké téma? Napište nám to a můžeme společně zrealizovat další business rande. 

Amazing Business School

Amazing Business School představuje experimentální způsob výuky inspirovaný naším finským partnerem, HAMK. Doslova za pochodu a cesty máte příležitost posunout v rámci týmů své nápady a projekty. Stanou se z vás cestovatelé! Prostřídáte své prostředí, lidi okolo sebe a různé situace. Neváhejte a vydejte se na inovativní cestu tvorby, vývoje a experimentování s novými business koncepty! 

Garantujeme, že v lavicích sedět nebudete a že se opravdu projedete! Na palubu nastupujeme letos zcela poprvé, a to v letním semestru 2019/2020. Chcete vědět více? Tak se nám ozvětewink

Giving Tuesday

Zapojili jsme se do světového svátku dárcovství, Giving Tuesday. Jsme komunitním lídrem pro Plzeňský kraj. Kampaň podporuje a oslavuje chuť pomáhat a dělat dobré skutky. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den. Do kampaně se může zapojit každý. Každý má něco, co může nabídnout. Můžete věnovat svůj čas, odborné znalosti, peníze, velké i malé věcné dary, jídlo, oblečení, nebo jen udělat někomu radost.

Giving Tuesday je navíc skvělou příležitostí ke spolupráci a experimentování. Protože co je víc, než když se v konání dobrých skutků všichni spojí. Giving Tuesday propojuje a inspiruje lidi všech národností, náboženství a komunit k dobrým skutkům.

Máte nápad, jak pomoci? Chcete se spojit a vymyslet společnou výzvu za studenty ZČU? Zapojte se, inspirujte se a dejte nám vědět. Rádi pomůžeme.

V rámci Giving Tuesday 2019 registruje naše organizace akci #nadřeň a Podnikavý den středních škol

Think of the Box 

out of the box

Aktivity v rámci výzvy Think of the Box míří na udržitelný a společenský přístup nejen v rámci našeho Centra podnikání a udržitelnosti, ale celé Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni (FEK ZČU). Podílíme se totiž na formování společenského a udržitelného přístupu FEK ZČU. A organizace s tak nemalým počtem studentům a zaměstnanců má co přinést.

I drobné, ale stále aktivity se cení a mají své pevné místo! Snažíme se snížit množství odpadu, používaného jednorázového, plastového nádobí a balených vod (počet konferencí, odborných setkání není malý :-), řádně třídit odpad v každé naší kanceláři a učebnách. Stejně tak si u nás fairtradové produkty našly své pevné místo. 

Kromě toho výzva Think of the Box zahrnuje i jednorázové kampaně na vybrané environmentální, sociální (společenské) otázky.

Chceme totiž #thinkoutofthebox smile

Dopper Wave

Jsme držitelem certifikátu Dopper Wave. Dnešní svět je plný plastového odpadu, který bohužel končí v oceánech a nikdy nedojde k jeho úplnému rozložení. Připojením k PET FREE pledge ve spolupráci s Dopper Foundation je možné alespoň částečně množství plastového odpadu eliminovat. A přeci kohoutkovice je výborná za každé situace. Připojte se také!

CPU - Dopper Wave

Brain&Breakfast Region

Už od roku 2016 se účastníme online streamových snídaní. Se zajímavými hosty jsme už prošli témata jako leadership, motivace, sociální inovace, nebo IT. Podívejte se na kompletní archiv.

Výzkumná činnost a projekty

Zabýváme se řadou výzkumných směrů v oblasti podnikání až po udržitelné podnikání a společenskou odpovědnost. Naše výstupy pravidelně prezentujeme i na odborných konferencích či v odborných časopisech. A stejně tak v rámci toho spolupracujeme s aplikační sférou.

Vydali jsme třeba publikace Entrepreneurship education in Visegrad Group countries a Financial literacy in Visegrad Group countries.